середа, 22 жовтня 2014 р.

Як заряджати Tesla Model S у умовах міста

Tesla Model S — мрія будь-якого хіпстера і ґіка... але чи задумувались вони, як заряджати такий ґаджет?

Так, рекламні проспекти розповідають про станції Tesla Supercharger, що дозволяють за 30 хвилин накопичити енергії, якої вистачить на 270 кілометрів[1].
І так, вони не обманюють. Але недоговорюють, що у базовій комплектації такий тип заряду доступний лише для дорожчої модифікації із ємністю акумуляторної баратеї 85кВт*г, для простішої можифікації (60кВт*г) за опцію Supercharger доведеться викласти €1700[2] на етапі замовлення, або €2100 для автомобіля, що уже експлуатується. Для самої «молодшої моделі» із акумулятороною батареєю ємністю 40кВт*г опція Supercharger недоступна.
Звісно, комплектації P85 та P85D найцікавіші, а у них опція Supercharger включена, тому скористаємось... для цього доведеться їхати у Австрію, а туди Model S P85 без підзарядки не доїде.

Або дочекатись кінця 2016 року, коли станції Tesla Supercharger з’являться у Львові і Житомирі. Принаймі, так вказано на сайті Tesla Motors.

Ідея їздити «заправлятись» у Житомир безперечно сподобається хіпстерам :)

Ну навіщо відразу налаштовуватись на негатив, машинку ж можна підзаряджати дома, чи на роботі. Такий варіант також можливий, і зарядний пристрій встановлений у кожному автомобілі, а у комплекті іде Mobile Connector, що дозволяє підключитись до звичайної розетки. А за доплату у €1200, можна встановити Dual Charger, що дозволяє заряджати акумулятори вдвічі щвидше.


Без опції Dual Charger автомобіль може за годину накопичити заряд, достатній для 55 кілометрів дороги, а з опцією — до 110 кілметрів. Чудово!

А яке при цьому споживання? 11кВт і 22кВт відповідно. Перечитайте ще раз. Так, двічі. А тепер згадаємо, що при проектуванні електромереж вважається нормою виділена потіжність у 10кВт[3] на квартиру у будинку, оснащеного електроплитами. Так, в принципі, ми можемо споживати і 11кВт... але якщо ми захочемо включити бойлер (привіт, гаряча вода!), кондиціонер, чи приготувати обід на елетроплиті чи у духовці? А уявимо «елітне житло», під вікнами кожної дургої квартири яекого припаркована Tesla S?

У випадку однофазної розетки, Tesla Motors рекомендує встановлювати спеціальну розетку не далі 4.5 метрів від зарядного роз’єму на автомобілі, проводка до цієї розетки повинна бути виконана мідним проводом з поперечним перерізом не менше 6мм2 і повинна бути заведена на окремий «автомат» номіналом у 32А. Ви впевнені, що зможете забезпечити такі умови дома?

Звичайно, це не обов’язково, «звичайна розетка» також годиться.


Від «стандартної розетки» Model S споживатиме 3кВт, а значить.... а значить заряджатиметься повільно. Наскільки повільно? Ну, в теорії повністю розряджений акумулятор моделі P85D повністю заряджатиметься більше доби. А при режимі зярядки «щоночі» (9 годин) денний запас ходу не перевищуватиме 125 кілометрів.А якщо зима, і ви вмикатимемо підігрів салону? Чи влітку кондиціонер? А якщо захочемо вночі спати з включеним обігрівачем чи кондиціонером дома?

Насправді, 100км у день — цілком достатньо для більшості міських жителів, але я налаштований скептично. У першу чергу, через відсутність інфраструктури. І під словом «інфраструктура» я розумію не станції Tesla Supercharger, а можливості отримати від енергокомпанії достатні для комфортної експлуатації електромобіля виділену потужність.

Усі ці роздуми дуже суб’єктивні, після прочитання рекомендації заміни проводки у гаражі на AWG6 (а це 13.3мм2) для американських користувачів.
  • [1]270 KM OF RANGE IN AS LITTLE AS 30 MINUTES. The Tesla Supercharger recharges Model S quickly. Super quickly. Superchargers are for refueling quickly on road trips. A Supercharger can charge about half the battery in 20 minutes.
  • [2]Тут і далі приводяться офіційні ціни для Європи
  • [3]У випадку однофазного вводу

1 коментар:

  1. Being that they are developed for cellular gadgets, cellular sportsbooks can provide some advantages. These embrace notifying customers in regards to the newest results and the status of their bets, preserving them updated with the most recent offers and offering quick access to account administration 카지노 사이트 and banking. Together with FanDuel, DraftKings Sportsbook stands as one of many leading providers of every day fantasy sports.

    ВідповістиВидалити